2021.12.02
Karácsonyi tájház

Nagyon kedves invitálást kaptunk a pomázi tájházba, amit így utólag most már biztosan állíthatok, érdemes volt elfogadnunk.

A sváb és a szerb tájház Karácsony tiszteletére ünnepi díszbe öltözött, az egyik helyiségbe pedig betlehemi jászol került. Igaz már a dekoráció és Jézus születésének megzenésített története is magával ragadta óvodásainkat, azonban még nagyobb kedvvel vettek részt olyan szerb néphagyományok felelevenítésében, mint a szalma szétszórása vagy a székhez való kötözős játék. Még mielőtt valaki rosszra gondolna, gyorsan részletezném az utóbb említett népszokás lényegét: a család tagjait egymás után egy székhez kötözték és csak akkor engedték szabadon őket, ha megígértek valami fontosat, amit teljesítenek majd az elkövetkezendő időszakban. Mindenkinek a fantáziájára bízom, miket is ígértek meg szabadulásuk reményében a Mackó-Kuckósok.

Köszönjük a házigazda, Reményi Erzsébet szíves vendéglátását! Ha tehetik, látogassanak el a pomázi tájházba.

Képes beszámolónkat honlapunk GALÉRIÁJÁBAN tekinthetik meg.