2023.11.08
Első korcsolyafoglalkozás

A Mackó-Kuckósok a víz folyékony és szilárd halmazállapotát is kihasználják sportolásra: szeptembertől május végéig játékos úszásoktatáson vesz részt valamennyi óvodásunk, novembertől pedig az 5-6 éves korosztály tanul korcsolyázni. Az utóbbi alapjait a budakalászi műjégpályán szakoktatótól sajátíthatják el a gyerekek.

November 8., szerda: a nevelési év első korcsolyaórája. Csusz-csusz megáll. Csusz-csusz leül. Csussssssssz megáll. Vagy csak egyszerűen leül. Akadt ám itt mindenféle variáció a kezdő középső csoportosoknál! A gyakori négykézlábon mászás és fenéken csúszkálás ellenére azonban a jókedv mégis egytől egyig mindenkinél megmaradt. A profi nagyok a megmondhatói annak, hogy nem kell, csak pár óra és az apró botladozások egy csapásra fergeteges bóják közti szlalomozássá vagy féktelen korcsolyafogócskává változnak.

Az első korcsolyaóráról készült fotókat megtalálják GALÉRIÁNKBAN.