Fakultatív foglalkozások

Október 3-a hetétől újra indulnak a Mackó-Kuckóban a délutáni, fakultatív fejlesztő foglalkozások.

Általános információk:

foglalkozásokat nyitvatartási időn belül intézményünkben tartjuk

a foglakozásokat a programra specializálódott óvodapedagógusok
    tartják

a foglalkozások időtartama: kb. 30-45 perc

A csoportokhoz csatlakozni folyamatosan, bármikor év közben is lehetséges!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!!

ZENEOVI

A játékos vidám hangulatú zeneóvodai foglalkozások magasabb szintű zenei képzettséget biztosítanak a gyermekek számára, miközben formálódik zenei ízlésük, esztétikai fogékonyságuk.

Megszeretteti a gyerekekkel az éneklést, az énekes játékokat, szoktatja őket a szép tiszta énekléshez. Fejleszti a gyerekek zenei hallását, ritmusérzékét zenei emlékezetét játékos zenei alkotókedvét.

A ritmustapsolás és a ritmusnevek elsajátítása mellett megismerkedhetnek a szolmizációs hangokkal is, melynek eredményeképpen betekintést nyerhetnek a furulya tanulás világába is.

A foglalkozást kis-, középső és nagy csoportos korosztálynak ajánljuk.

Foglalkozást tartó óvónő:
dr. Ácsné Bónis Mariann
óvodapedagógus
zeneovi vezető

JÁTÉKOS ANGOL

Rajzolással, mozgással, énekkel zenével kísért foglalkozáson a gyerekek játékos formában nyernek bepillantást az angol nyelv világába.

Megismerik az évszakok, színek, számok, állatok, testrészek, gyümölcsök, zöldségek, közlekedési eszközök, környezetünkben lévő tárgyak illetve a gyerekek saját jelének angol megfelelőjét elsajátítják az alapvető kérdéseket, válaszokat.

Mindezeken kívül a foglalkozás fejleszti a vizuális készségüket, hallásukat, ritmusérzéküket, mozgáskoordinációjukat, téri tájékozódó képességeiket, memóriájukat, megerősíti a környezetükről szerzett ismereteiket.

A foglalkozást középső- és nagy csoportos korosztálynak ajánljuk.

A foglalkozást tartó óvónő:
Csepeli Teodóra
óvodapedagógus