2023.11.15
Decemberi közös programok

KARÁCSONYI TÁJHÁZ - POMÁZ
A pomázi, szerb és sváb hagyományokat bemutató tájház Advent első vasárnapján karácsonyi díszbe öltözik és megújult pompájában szeretettel várja a kíváncsi látogatókat. A tájház megtekintésén túl a téli időszakhoz kötődő népi játékokkal és a betlehemi jászol mellett elmesélt karácsonyi történettel, Jézus születésének történetével kedveskednek kicsiknek és nagyoknak.

Óvodásaink közül a fenti program a kis, - középső és nagy csoportosainkat érinti.
A látogatás időpontjában a tájházban kizárólag a Mackó-Kuckósok tartózkodnak majd.

A Tájház látogatásának időpontjai:
december 1. , péntek 9.30         Kék csoport és Színes csoport
december 1. , péntek 10.30       Sárga csoport

MIKULÁS
December 6-án, szerdán délelőtt látogat el a Mackó-Kuckóba a Mikulás.
A gyerekek az ebédlőnkben énekszóval és versekkel köszöntik majd a Télapót.
Kezdés: 9.30

Reméljük, mindenki számára rejt majd valami meglepetést a Mikulás puttonya!

MÉZESKALÁCS SÜTÉS

Saját konyhánk számtalan lehetőséget nyújt a gyermekek számára. December 4-e hetében valamennyi csoport kipróbálhatja sütéstudományát: közösen fogjuk gyúrni, „formázni”, díszíteni a meglepetésnek szánt mézeskalácsokat.

A sütés időpontja csoportonként:
Piros és Sárga csoport                          december 7., csütörtök
Zöld, Színes és Kék csoport                 december 8., péntek

KARÁCSONY
Szintén hagyomány nálunk, hogy nem csak a gyerekekkel és kollégáimmal együtt ünnepeljük a Karácsonyt, hanem az évet is búcsúztatva a családokat is meginvitáljuk egy kis közös együttlétre, bejgli kóstolásra. A meghittebb hangulat érdekében, a zsúfoltságot elkerülve most is "2 részletben" fogjuk ünnepelni a Nagykarácsonyt.

Kiskarácsony
gyerekekkel, kollégákkal

időpont: december 12., kedd délelőtt
helyszín: intézményünk ebédlője

program: dalokkal, versekkel közösen köszöntjük a fenyőfát, ajándékosztás, ünnepi ebéd

Kérjük, hogy aznap gyermekeik (az egységes hatás érdekében) fehér ingben/blúzban valamint sötét nadrágban/szoknyában érkezzenek!

Nagykarácsony
ünneplés a családokkal

időpont:
december 13., szerda 16.00-16.30  - Kék és Színes csoport

december 14., csütörtök 16.00-16.30 - Piros, Sárga és Zöld csoport

helyszín: intézményünk ebédlője

program: gyerekek karácsonyi "műsora", konyhánkban sült mákoskalács és mézeskalács kóstolása

A család valamennyi tagját várjuk szeretettel!

Kérjük, hogy az érintett napokra gyermekeik számára alkalomhoz illő, csinos ruhát biztosítsanak! (Nem ragaszkodunk ezeken az ünnepségeken a fekete-fehér színvilághoz.) Kérjük, hogy "a fellépő ruhákat" már reggel hozzák be a gyerekeknek.