2021.02.17
Márciusi közös programok

MÁRCIUS 15.
Március 8-a hetében minden a Nemzeti Ünnepünk, Március 15. körül forog majd.

A hét programja:
- az ünnephez kapcsolódó jelképek pl. zászló, csákó, kokárda készítése
- az eseményhez tartozó dalok, történetek felelevenítése (a gyerekek életkorának megfelelően)

Március 12-án, pénteken délelőtt: nagyobb óvodásaink a pomázi Városháza előtt elhelyezik
zászlóikat a Szabadságharcos emlékműnél.

Kérjük, hogy aznap valamennyi gyermek (a bölcsődések is) hozzon kokárdát magával és ünneplőben érkezzen (sötét nadrág/szoknya és fehér ing/blúz).

VÍZ VILÁGNAPJA
Március 22-én ünnepeljük világszerte a Víz Világnapját, ezzel is hangsúlyozva a víz életünkben betöltött fontos szerepét. A Mackó-Kuckóban március 22-e hetében a megszokottnál is több figyelmet szentelünk majd az ember és a víz számtalan helyen, módon, formában megvalósuló kapcsolatára. A Világnapról csoportonként, életkorhoz igazított programokkal "emlékezünk meg".

HÚSVÉT
A Húsvétot a Mackó-Kuckóban március 31-én, szerdán délelőtt tartjuk.

Program:
- ünnepi menü: reggelinél Húsvéti tál
- locsolkodás
- tojáskeresés (jó idő esetén kint az udvaron)

Kérjük, hogy gyermekeik aznap az alkalomnak megfelelő ruhában, "csinosan" érkezzenek (most nem kérünk fehér felsőt és sötét szoknyát vagy nadrágot)!

Locsolkodásról: valamennyi csoportból a fiúk útra kelnek majd, hogy minden egyes csoportban a lányokat megöntözzék, nehogy elhervadjanak. A lányok közben a csoportszobában maradnak és várják a látogatókat. A szépen elszavalt versért és a locsolásért pedig csokitojással jutalmazzák a fiúkat.

Fiús szülőknek: a fiúk a hagyományoknak megfelelően vízzel locsolkodnak majd, ezért vízzel megtölthető spriccolót kérnénk aznapra. (A parfümök, kölnik allergiás reakciót is kiválthatnak a gyerekek bőrén és a többféle illatból kavarodó felhő sem egészséges.) A csokitojások gyűjtéséhez kis szütyőt, táskát is hozhatnak a fiúk magukkal.

Lányos szülőknek: intézményünkbe járó valamennyi fiú tiszteletét teszi nem csak a saját csoportjukban lévő lányoknál, hanem az összes "virágszálnál". Ezért kérnénk a lányos szülőket, hogy kb. 30 db mini csokitojással készüljenek. Aki tud, az az ajándéknak szánt édességek tárolására kis táskát, kosarat is hozhat magával.

Köszönjük az együttműködésüket!

Jó szórakozást kívánunk!