2018.08.31
Segítőtársaink

Egyre bővül azoknak a szakembereknek a köre, akikhez probléma esetén a szülők illetve óvodapedagógusaink, gondozónőink is fordulhatnak. Több szem valóban többet lát: az általunk kiválasztott "Segítők" másfajta tudása, tapasztalata reméljük mindannyiunknak gyümölcsöző együttműködést hoz majd.

LOGOPÉDIA

A logopédiai fejlesztő foglalkozások 2011 októberétől indultak intézményünkben egyéni illetve csoportos foglalkozások keretében.

Logopédusunk rendszeresen elkészítette az 5-6 évesek logopédiai szűrővizsgálatát. Azért,
hogy iskolakezdés előtt minél több idő jusson az esetleges beszédhibák korrigálására valamint a korai fejlesztés nagyobb hatékonyságát is figyelembe véve úgy döntöttünk, hogy a logopédiai szűrővizsgálatot a 2013/2014-es tanévtől 4 éves kortól végezzük el.

A logopédiai szűrővizsgálat ideje: szeptember közepe
Érintett csoport: Kék csoport (középső csoport) + Zöld csoport (nagy csoport)
Költsége: a szülők számára nem jár plusz költséggel, a működési támogatásból finanszírozzuk.

Probléma esetén pár információ a logopédiai fejlesztő foglalkozásokról:
helyszín:       fejlesztő szoba (Mackó-Kuckó)
időpontja:     hétköznap délelőttönként
                     - a nap kijelölése még egyeztetés alatt,
                     a végeredményről értesítjük majd Önöket

időtartam:    30-40 perc

Egyéni és csoportos foglalkozásokra is van lehetőség!

Érdeklődni az intézményvezetőnél illetve a logopédusnál lehet!

TANÁCSADÁS - PSZICHOLÓGUS

Már régóta érlelődött bennünk a gondolat, hogy logopédusunk mellett egy újabb Segítőtárs, egy pszichológus is bekapcsolódjon munkánkba. Bartis Helgával egyik Mackó-Kuckósunk révén találkoztunk. Helgát kiváló szakembernek és mellette fantasztikus személyiségnek ismertük meg.

Mackó-Kuckós pszichológusunknak kettős szerepet szánunk: egyrészt a szülők problémáikkal tanácsadás keretében fordulhatnak hozzá, másrészt nekünk is, mint Mackó-Kuckós kollégáknak is támpontot nyújt nevelési kérdésekben illetve segít a csapatunk összetartásának erősítésében, a konfliktushelyzetek átbeszélésében.

A szülői tanácsadásnak a Mackó-Kuckó fejlesztő szobája ad majd teret, melyet most kissé - ennek a funkciónak is megfelelve - átalakítunk. A tanácsadás előre egyeztetett időpontban és külön díjazásért zajlana.

A részletekről szülői értekezleten számolunk be Önöknek.

ALAPOZÓ TERÁPIA

A harmadik Segítőnk mondhatnánk az ölünkbe pottyant. Sipos Judit a nyáron csatlakozott a Mackó-Kuckó csapatához és szerencsénkre nem csak kiváló óvodapedagógus, hanem aktívan "praktizáló" fejlesztő terapeuta is.

Az általa alkalmazott módszer az alapozó terápia (bővebben: www.alapozoterapiak.com).

Az alapozó terápiát 5 éves kortól ajánlják kifejezetten azoknak a gyermekeknek, akik az alábbi nehézségekkel küzdenek:
- megkésett beszédfejlődés
  (megkésett = fiúknál 2,5 éves kora után, lányoknál 2 éves kor után kezdett el beszélni)

- nem jól gyarapodik a szókincse
- nem ejti tisztán a hangokat
- elmúlt 5 éves és még nem mond hosszú és kerek mondatokat
- mozgása életkorához képest fejletlen
- nem akar rajzolni
- elmúlt 5 éves, de még nem alakult ki a jobb- vagy balkezesség

A foglalkozások helyszíne a Mackó-Kuckó tornaterme.

Bővebb tájékoztatásért, információért keressék bizalommal Juditot intézményünkben (Sárga - mini csoport óvónője.)