Dráma és báb

Dráma és báb, avagy Bábra megy a játék

A mai világban szükség van olyan játékos pedagógiai eszközökre, melyek
a közvetlen emberi kommunikációt és  a nevelést segítik elő.

A foglalkozás első fele a drámajátékoké, ahol az óvónő által kezdeményezett közös játékok, a legkülönfélébb gyermeki képességek fejlődését segítik elő: kreativitást,  spontaneitást, nehézségek leküzdését, problémamegoldó képességet,  a társas kapcsolatteremtést. Segíti a gyermeket önmaga, mások és a környező világ megismerésében, fejleszti a rugalmas gondolkodást, önálló alkotóképességét.
A drámapedagógia fejleszti a kommunikációs készséget, segít
a beilleszkedési problémával küzdő gyermekhez való közel kerülésben, hatékony módszer a konfliktusok feloldásában. Játék közben formálódik
a személyiség, a gyerekek bátrabbak, nyitottabbak lesznek, megtanulnak bízni önmagukban.

A foglalkozás másik felében pedig a báboké a főszerep, ahol különböző meséken,dalokon, verseken  keresztül fejlődik beszéd, szövegértés, szókincs, improvizáció érzelmek kifejezése. Vágyakat, indulatokat lehet kiélni következmények nélkül. Csodálatos, ahogy az élettelen bábu megelevenedik és él, ezt a csodát még akkor is élvezi, ha
ő maga mozgatja a bábut.

Játszunk, mert játszani jó, mert felnőttként is jó, ha nem felejtünk el játszani!

Foglalkozások időpontja:

kedd 17.00   kék, zöld csoport

Időtartam:

A foglalkozást tartó óvónő:

Temesközi-Kállai Renáta
óvodapedagógus, tanító