2021.12.06
HO-HO-HO-HOOOOO!

Óvodás korúaknak, bölcsődéseknek Mikulás ünnepség szervezése a leghálásabb feladatok egyike. A kisiskolásoknál már beköszönt a kételkedés, a kombinálás, a racionalitás időszaka, azonban 6 éves kor alatt a gyermekinkkel még együtt lubickolhatunk a tündérmesék világában.

December 6-án hétfőn délelőtt toppant be a Mackó-Kuckóba a Mikulás. És nem is akárhogyan! Mivel a hó elolvadt, rénszarvas húzta szán helyett lovas hintóval volt kénytelen megtenni ezt az igazán hosszú utat.

A parkolónkban énekszóval vártuk a Nagyszakállú érkezését. Miután a Mikulás köszöntötte az óvodásokat, bölcsődéseket, a gyerekek - gyorsan felocsúdva az ámulatból - igen nagy lelkesedéssel adták elő az ünnephez kapcsolódó dal- és verscsokrot „az öregúr” tiszteletére.

Az ajándékok most nem egyesével kerültek átadásra, hanem amíg a gyerekek a szabadban tartózkodtak, a Mikulás varázslattal elrejtette őket a csoportszobák ablakaiban.

És kitől kap ajándékot a Mikulás? A képsorok között meglelik kérdésemre a választ.

Köszönjük a lehetőséget a Pomázi Művelődési Ház és Könyvtárnak!

A nagy találkozás pillanatait honlapunk GALÉRIÁJÁBAN tekinthetik meg.