2021.11.19
Decemberi közös programok

Sajnos a családos Karácsonyt a vírushelyzetre való tekintettel nem tudjuk megtartani, de decemberben így is számtalan program várja az óvodásokat, bölcsődéseket.

KARÁCSONYI TÁJHÁZ - POMÁZ
A pomázi, szerb és sváb hagyományokat bemutató tájház Advent első vasárnapján karácsonyi díszbe öltözik és megújult pompájában szeretettel várja a kíváncsi látogatókat. A tájház megtekintésén túl a téli időszakhoz kötődő népi játékokkal és a betlehemi jászol mellett elmesélt karácsonyi történettel, Jézus születésének történetével kedveskednek kicsiknek és nagyoknak.

Óvodásaink közül a fenti program a kis, - középső és nagy csoportosainkat érinti.
A látogatás időpontjában a tájházban kizárólag a Mackó-Kuckósok tartózkodnak majd.

A Tájház látogatásának időpontjai:
november 30., kedd 10.00         Kék csoport
december 1., szerda 10.00       Zöld csoport
december 1., szerda  11.00      Sárga csoport

MIKULÁS
December 6-án, hétfőn délelőtt látogat el a Mackó-Kuckóba a Mikulás. A forgatókönyv az előző évhez hasonlóan alakul: a gyerekek szabad téren, belső parkolónkban fogadják majd a Mikulást. Így k
ülönleges, alkalomhoz illő ruhát most nem kérünk.

Reméljük, mindenki számára rejt majd valami meglepetést a Mikulás puttonya!

MÉZESKALÁCS SÜTÉS
Saját konyhánk számtalan lehetőséget nyújt a gyermekek számára. December 6-a hetében valamennyi csoport kipróbálhatja sütéstudományát: közösen fogjuk gyúrni, „formázni”, díszíteni a meglepetésnek szánt mézeskalácsokat.

A sütés időpontja csoportonként:
Piros, Színes, Kék csoport         december 7., kedd
Zöld és Sárga csoport                 december 8., szerda

KARÁCSONY
Hagyományainktól eltérően ebben az évben is csak a gyerekekkel és a kollégáimmal együtt ünnepelünk. A mackó-kuckós családos Karácsony a vírushelyzetre való tekintettel elmarad.

karácsonyi ünnepség időpontja: december 14., kedd délelőtt

helyszín: intézményünk ebédlője

program:
dalokkal, versekkel közösen köszöntjük a fenyőfát, ajándékosztás; ünnepi menü

Kérjük, hogy aznap gyermekeik alkalomhoz illő, csinos ruhában (nem fontos, hogy fekete-fehér legyen) érkezzenek a Mackó-Kuckóba!