Mocorgó

Ezt a különfoglalkozást kis- és mini csoportos gyermekek igényeihez illetve életkorához alakítottuk ki. Komplex fejlesztő tornánk néptánc- és drámapedagógiai alapelemeket is tartalmaz. A torna mellett így előtérbe kerülnek a népi dalos játékok és a népdalok valamint a gyermekek bepillantást nyerhetnek a népmesék izgalmas világába is.

A foglalkozás fő célja: a különböző, változatos mozgásformákkal való kísérletezés. Így játékos, vidám formában olyan ingerek érik a gyermekeket, melyek kimondottan fejlesztően hatnak idegrendszerükre. Mondókákba, dalokba ágyazott nagymozgásokat, alap táncmozdulatokat gyakorlunk különleges, speciális eszközök segítségével, melyek későbbiekben fontos és stabil alapját képezik a harmonikus fejlődésüknek.

Finomodik ezáltal:
- térészlelésük
- mozgáskoordinációjuk
- tapintási készségük
- látásuk
- szellemi képességük stb.

A felsorolt készségek, képességek fejlesztése kiemelt jelentőséggel bír a tanulási- és viselkedési zavarok megelőzésében.

A foglalkozást kis- és mini csoportosoknak ajánljuk.

Foglalkozások időpontja:
hétfőnként 16.15

Időtartam:
30-40 perc

A foglalkozást tartó óvónő:
Koplányi Luca
tánc tanár, óvodapedagógus