Iskola-előkészítés

A Mackó-Kuckóban intenzív iskola-előkészítő foglalkozásokat tartunk, így a hozzánk járó gyermekek sikeresen vághatnak majd neki az iskolai éveknek.

Mozgásfejlesztő óvoda és bölcsőde lévén gondoskodunk a fizikai felkészültségről, segítünk a mentális, szociális érettség kialakulásában, fejlesztjük a kommunikációt, hozzájárulunk az alapismeretek megszerzéséhez, mélyítéséhez – összefoglalva mindazt biztosítjuk, ami egy iskolára érett gyermek számára szükséges.

Az iskolához szükséges fejlettségi szintről honlapunkon az ISKOLAÉRETTSÉG menüpontban is olvashat.

Munkánkat tanítói diplomával rendelkező óvodapedagógusaink is segítik.

Logopédusunk rendszeresen elkészíti a 4-5-6 évesek logopédiai szűrővizsgálatát (a szülők számára a vizsgálat nem jár plusz költséggel,
a működési támogatásból finanszírozzuk
) és szükség esetén lehetőséget biztosítunk fejlesztésre egyéni foglalkozások keretében.
(Bővebben: LOGOPÉDIA)

A jelenlegi jogszabályok értelmében 3 éves kortól kötelező a gyermekek számára az óvodai nevelésben való részvétel. Ezt a” kötelezőséget”, a családból egy intézménybe való kerülést azon nagycsoportos korosztályú gyermekek számára is igyekszünk könnyebbé, gördülékenyebbé tenni illetve őket iskolára felkészíteni, akik eddig még nem jártak óvodába.