2021.01.12
Farsang

A vírushelyzetre való tekintettel a délutáni, családos csoport Farsangok elmaradnak, azonban télbúcsúztatás és karneváli hangulat nélkül nem múlhat el a február a Mackó-Kuckóban.

A Farsangi hetet a Mackó-Kuckóban ebben az évben belső körben, a gyerekekkel együtt ünnepeljük.
Időpontja: február 8-12.

február 9., kedd reggeli után
Egy különleges játékra invitáljuk óvodásainkat, bölcsődéseinket. Kollégáink egy magyar népmesét adnak elő intézményünk ebédlőjében, melyben a gyerekek aktív közreműködésére is számítunk.

február 11., csütörtök délelőtt
program: farsangolás a csoportban, ebédlőben közös jelmezfelvonulás és táncház, „zajos” télűzés az udvaron
ebéd: farsangi menü – konyhánkon készült fánkkal

Az ebédlőnkben tartandó közös karneválon minden óvodásunk és bölcsődésünk részt vesz.
A jelmezekkel kapcsolatban (pl. valamilyen tematika köré szervezi-e a csoport a jelmezét) a szülői értekezleten
illetve az e-mailben küldött összefoglalókban óvónőink, gondozónőink tájékoztatják Önöket.

február 12., péntek délelőtt
pizsama party a csoportokban

A héten kézműves foglalkozások keretében az ünnepkör tematikáját is feldolgozzuk.

Jó szórakozást kívánunk!