2019.08.27
Segítőtársaink

Egyre bővül azoknak a szakembereknek a köre, akikhez probléma esetén a szülők illetve óvodapedagógusaink, gondozónőink is fordulhatnak. Több szem valóban többet lát: az általunk kiválasztott "Segítők" másfajta tudása, tapasztalata reméljük mindannyiunknak gyümölcsöző együttműködést hoz majd.

LOGOPÉDIA
A logopédiai fejlesztő foglalkozások 2011 októberétől indultak intézményünkben egyéni illetve csoportos foglalkozások keretében.

Logopédusunk rendszeresen elkészítette az 5-6 évesek logopédiai szűrővizsgálatát. Azért,
hogy iskolakezdés előtt minél több idő jusson az esetleges beszédhibák korrigálására valamint a korai fejlesztés nagyobb hatékonyságát is figyelembe véve úgy döntöttünk, hogy a logopédiai szűrővizsgálatot a 2013/2014-es tanévtől 4 éves kortól végezzük el.

A logopédiai szűrővizsgálat ideje: szeptember közepe
Érintett csoport: Kék (nagy) csoport) + Színes (középső) csoport)

Probléma esetén pár információ a logopédiai fejlesztő foglalkozásokról:
helyszín:       fejlesztő szoba (Mackó-Kuckó)
időpontja:     hétfő délelőttönként
időtartam:    30-40 perc

Egyéni és csoportos foglalkozásokra is van lehetőség!

Érdeklődni az intézményvezetőnél illetve a logopédusnál lehet!

TANÁCSADÁS - PSZICHOLÓGUS
Logopédusunk 2 éve kapcsolódott be munkánkba egy újabb segítőtárs, egy pszichológus személyében. Bartis Helgával egyik Mackó-Kuckósunk révén találkoztunk. Helgát kiváló szakembernek és mellette fantasztikus személyiségnek ismertük meg.

Mackó-Kuckós pszichológusunknak kettős szerepet szánunk: egyrészt a szülők problémáikkal tanácsadás keretében fordulhatnak hozzá, másrészt nekünk is, mint Mackó-Kuckós kollégáknak is támpontot nyújt nevelési kérdésekben illetve segít a csapatunk összetartásának erősítésében, a konfliktushelyzetek átbeszélésében.

A szülői tanácsadásnak a Mackó-Kuckó fejlesztő szobája ad teret. A tanácsadás előre egyeztetett időpontban és külön díjazásért zajlik. Gyermekek terápiáját is vállalja Helga, azonban ennek a fajta közös munkának mindig Mackó-Kuckón kívüli helyszínt javasol.

A részletekkel kapcsolatban forduljanak gondozónőinkhez illetve csoport óvónőinkhez.

ALAPOZÓ TERÁPIA
A harmadik Segítőnk és egyben kollégánk (Sárga - kis csoport óvónője) Sipos Judit aktívan "praktizáló" fejlesztő terapeuta is.

Az általa alkalmazott módszer az alapozó terápia (bővebben: www.alapozoterapiak.com).

Az alapozó terápiát 5 éves kortól ajánlják kifejezetten azoknak a gyermekeknek,
akik az alábbi nehézségekkel küzdenek:

- megkésett beszédfejlődés (megkésett = fiúknál 2,5 éves kora után, lányoknál 2 éves kor után kezdett el beszélni)
- nem jól gyarapodik a szókincse
- nem ejti tisztán a hangokat
- elmúlt 5 éves és még nem mond hosszú és kerek mondatokat
- mozgása életkorához képest fejletlen
- nem akar rajzolni
- elmúlt 5 éves, de még nem alakult ki a jobb- vagy balkezesség

A foglalkozások helyszíne a Mackó-Kuckó tornaterme.

Bővebb tájékoztatásért, információért keressék bizalommal Juditot intézményünkben.