2018.04.23
Látogatás a Parlamentben

Országházunk kívül belül gyönyörű. Önök már jártak benne? Mert Sárga csoportosaink már igen.

Hagyomány a Mackó-Kuckóban, hogy a nagycsoportosok, kicsit búcsúajándékként, látogatást tesznek az Országházban. A Sárga csoportosok még nem is olyan régen kezdték az óvodai életet és most rajtuk volt a sor, hogy április 23-án, hétfőn megcsodálják a Parlamentet. A gyermeki nyelvén kiválóan értő és beszélő idegenvezető segítségével megtekinthették az üléstermeket, a koronázási ékszereket és kicsit betekintést nyerhettek az épület illetve a korona történetébe. Az Országház lenyűgöző díszítőelemeit és óriási méreteit óvodásaink tátott szájjal és rácsodálkozó tekintettel fogadták. És ha pontosan még nem is értik az épület valódi szimbolikáját, megilletődöttségük azért jelezte, valahol mégis tudják, érzik a Parlament súlyát, jelentőségét.

Nagycsoportosok készüljetek! Májusban még egy meglepetést tartogatunk számotokra: a hónap utolsó hetében egész napos kalandozást tervezünk Veletek a Budai Várban!

Az Országházi látogatásáról készült képeket tekintsék meg GALÉRIÁNKBAN.