2018.04.20
Májusi, júniusi közös programok

ANYÁK NAPJA

Az Anyukákat és a Nagymamákat csoportonként köszöntjük az alábbi időpontokban.

május 7., hétfő 16.30 - Zöld csoport

május 8., kedd 16.30 - Piros csoport
május 8., kedd 16.30 - Sárga csoport
május 9., szerda 16.30 - Kék csoport
május 10., csütörtök 16.30 - Színes csoport

Helyszín:
Piros csoport - bölcsis csoportszoba
többi csoport – ebédlő

Kezdés: 16.30

Kérjük, hogy az érintett napon gyermekeik az alkalomnak megfelelő ruhában, "csinosan" érkezzenek!

Szeretettel várunk minden Anyukát és Nagymamát!

SZENTENDREI SKANZEN

Májusban valamennyi csoport számára egész napos kirándulást tervezünk a Szentendrei Skanzenba.

Időpont: május 16., szerda
Rossz idő esetén esőnapot tartunk!

Buszindulás: 9.00
Ha gyermekük a Mackó-Kuckóban kíván reggelizni, kérjük, hogy legkésőbb 8:00-ra legyenek intézményünkben.

Érkezés: kb. 16.00
Mivel a kis kirándulók fáradtak lesznek, kérjük, hogy lehetőség szerint érkezésre jöjjenek gyermekeikért!

Utazás: valamennyi óvodás busszal utazik a helyszínre – szülői kíséretet „a nagyokhoz” nem kérünk.

A bölcsődéseket is szeretettel várjuk a kirándulásra, azonban az ő utazásukról kérjük, hogy szüleik gondoskodjanak!
(A buszon a 3 év alatti gyerekeket nem tudjuk a biztonsági övvel becsatolni. Illetve a bölcsődések még jóval a programzárás, visszaút előtt elfáradhatnak.)

Tízórai, Uzsonna: piknik – a konyhánkon előre elkészített „úti csomagból”

Ebéd: a Skanzen fogadójában
           gyümölcsleves tejszínhabbal, rántott jércemell burgonyapürével,
             csemege uborka

Program: egész napos kalandozás a Skanzenban.

GYEREKHÉT

A Gyereknap jegyében egy egész héten át számtalan program várja a Mackó-Kuckósokat.
A Gyerekhét időpontja: május 22., kedd - május 25., péntek
Valamennyi programot (a Most mutasd meg! - ügyességi akadálypályán kívül) délelőtt tartjuk.

KÖZÖS PROGRAMOK A HÉTEN
Játék határok nélkül - szerda délelőtt
A fagylaltozástól a kézfestésen át az ugrálóvárig számtalan meglepetés várja a gyerekeket. Vendégünk a Mosolybirodalom - munkatársaik a gyermekekről fotókat is fognak készíteni.
helyszín: a Mackó-Kuckó udvara (rossz idő estén az intézményben)

Most mutasd meg! - péntek 16.30-17.30
Ügyességi feladatsorunkra, akadálypályánkra a család apraja nagyját is várjuk szeretettel a Mackó-Kuckó udvarára. A kellemesen elfáradt "versenyzőket" a program végén a Limo Bár várja.
Rossz idő esetén a programot az intézményben tartjuk meg.

A csoportonkénti programokról hamarosan részletesen beszámolunk!

KIRÁNDULÁS A BUDAI VÁRNEGYEDBE

Szintén hagyomány nálunk, hogy a búcsúzó nagycsoportosok egész napos kiránduláson vesznek részt a Budai Várnegyedben.

Időpont: május 30., szerda
Az időpont időjárástól függően változhat!
Utazás: tömegközlekedéssel

Étkezés: a Mackó-Kuckóból hozott úti csomag

A pontos indulásról érdeklődjenek majd a csoportóvónőknél!

NAGYOK BÚCSÚZÁSA

Hagyományaink szerint a nagycsoportosok a tanév végén „kétszer búcsúznak”: először elköszönnek valamennyi Mackó-Kuckós társuktól, majd műsorukat a szüleiknek, rokonaiknak is előadják.

Búcsú a Mackó-Kuckósoktól: június 6., szerda délelőtt
Műsor a szülőknek: június 7., csütörtök 16.30

Kérjük, hogy a június 7-én, csütörtökön a Sárga csoportosok szülei gondoskodjanak gyermekeik számára ünneplő ruháról!

A délutáni nagy eseményen valamennyi kollégánk részt szeretne venni, ezért kérjük, hogy június 7-én, csütörtökön az éppen búcsúzó nagycsoportosokon kívül valamennyi óvodást és bölcsődést 16.00-ig hazavinni szíveskedjenek!